Dokonalá káva pre každého

Chceme, aby ste aj vy mali dokonalú kávu. Toto je naše motto a neustále na ňom pracujeme. A preto sme v posledných pár týždňoch prišli s novými kávami. Od prémiových výberových arabík pre tých najnáročnejších, až po nový rad DK, ktorý zase zaujme predovšetkým milovníkov tradičného talianskeho espresa. Tak si to poďme zhrnúť, čo môžete v jednotlivých kávach očakávať.

IMG_1714

Dopraženo! Premium

Prémiové, výberové arabiky, ktoré majú za cieľ uspokojiť aj tých najnáročnejších milovníkov kávy. Ten, kto skúša, hľadá rôzne chute kávy, tak toto je presne určené pre neho. Anaeróbne spracovanie, zaujímavosť z Papuy Novej Guiney alebo Sumatry. Chute sú veľmi rôznorodé, plné a občas aj na kávu veľmi nezvyčajné. Napríklad Sumatra skôr ako kávu pripomína čierny čaj Ale sto ľudí, sto chutí, ochutnajte sami...

IMG_2529

Dopraženo! v čiernych sáčkoch je tmavšie pražená káva. Zámerne hovoríme tmavšie, pretože stále sa bavíme o stupni full city. V chuti tak okrem lahodnej horkosti ucítite aj podtóny orieškov, kakaa alebo iných zemitých tónov. V niektorých kávach môže byť ešte stále cítiť jemná kyslosť.

Ide o vyvážené kávy a pokiaľ ste na začiatku so skúšaním, tak určite odporúčame. Taká Guatemala stojí za vyskúšanie. Jemná kyselinka na začiatku prechádzajúca do veľmi lahodnej sladkosti.

IMG_3081

 

Dopraženo! v bielych sáčkoch sme upražili svetlejšie. Skvele sa hodí na alternatívnu prípravu, zároveň pokiaľ milujete sviežejšie tóny, vyššiu aciditu a ovocitosť v espresse, tak toto je rad káv presne pre vás.

V jednotlivých sáčkoch objavíte rôznorodosť chutí. Škoricovo pražená Brazília, ktorá prakticky nemá aciditu alebo naopak veľmi ovocná Kolumbia.

 

IMG_4246

Najnovší rad káv DK určený predovšetkým pre milovníkov typicky talianskeho espressa. Výrazná chuť, taliansky štýl praženia, čokoládové dozvuky. Tieto kávy skvele chutia v automatických kávovaroch, moka kanvičke alebo French presse.