Dopraženo! Premium El Salvador anaerobic orange bourbon 250 g

€14
Vyprodáno
Položka bola vypredaná…

Výberová arabica, anaeróbne spracovanie, 250 g 

Detailné informácie

Podrobný popis

Prémiová výberová arabica zo stredoamerického Salvadoru. Ide o tmavšie praženú kávu, ktorá je bohatá na vône a arómy. Prvotná chuť, ktorá sa prejaví, je ľahko ovocná, následne prechádza do marcipánu a sladkej dochuti. 

Prečo anaeróbne spracovanie?

Anaeróbne spracovanie je jednou z najnovších metód spracovania kávy a postupne si táto káva získala obľubu medzi naozaj špičkovými kávami. Anaeróbny proces je podobný premytému procesu, ale fermentácia sa prevádza v úplne uzatvorených nádržiach zbavených kyslíka. To má za následok docielenie jedinečnej chuti a vône kávy. Napríklad Premium El Salvador orange bourbon už pri otvorení sáčika vonia po marcipáne.

Ochutnajte našu výberovku  

Nazov kávy: El Salvador Anaerobic Orange Bourbon – Finca el Gobiado

Farmár: Fernando Alfaro – Finca El Gobiado

Odroda: Orange Bourbon

Metóda spracovania: naturálna s anaeróbnou fermentáciou trvajúcou až 96 hodín

Nadmorská výška pestovania: 1250–1400 m n.m.

Región plantáže: región Apeneca-Llamatepec, obec Ataco

Veľkosť farmy: 13,3 ha

Zber: november až marec

 

O Farme

Farma El Gobiado bola založená už v polovici 19. storočia, kedy predok súčasného majiteľa, Antonio José, získal prístup k pôde, na ktorej začal produkovať kávu. Jeho snaha a vízia nebola rodinou opustená, naopak rodina v nej pokračuje. Súčasný majiteľ Fernando Alfaro je už niekoľkátou generáciou, ktorá sa venuje pestovaniu kávových zŕn v oblasti Apeneca-Llamatepec.

El Gobiado sa nachádza v srdci chránenej oblasti, tzv. „stredoamerický biologický koridor“. Táto oblasť spája jednotlivé chránené celky, a kladie si za cieľ prepojiť rozvoj oblasti s udržateľnosťou. S rastom množstva pôdy premenenej z prírodných tropických regiónov na poľnohospodárske bola potreba zaistiť ochranu a konzerváciu miestneho prostredia. Tento koridor je totiž domovom veľkého množstva zvierat, ktoré tu žijú alebo migrujú touto oblasťou, najčastejšie ide o vtákov.

Káva z rodinnej farmy El Gobiado je pestovaná primárne v tieni, avšak je schopná byť vystavená aj slnečnému svitu. Táto skutočnosť zaisťuje pomalšie, ale rovnomernejšie dozrievanie kávových zŕn.

Praženie kávy

Aby sme získali z tejto kávy čo najviac prirodzených chutí, upražili sme kávu na stupeň city roast (tmavší). Vďaka špecifickosti tejto kávy sa ale aj pri tmavšom pražení prejavuje ovocnosť, ktorá sa následne mení v jemnú sladkosť. 

Dodavatel: Dokonalakava.cz s.r.o., Táborská 149; 615 00 Brno/ IČ: 04185536

Dodatočné parametre

Kategória: Káva
Záruka: 2 měsíce
Chuť: hořká
příprava: espresso, ristretto
typ: jednodruhová výběrová arabika
Velikost balení: 250 g
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: