O nás

Pôsobíme na trhu od roku 2015, kedy sme uviedli vlastnú značku kávy a začali organizovať školenia prípravy kávy pre verejnosť aj profesionálnych baristov. V súčasnosti máme v Brne obchod a showroom s kávou, kávovarmi a baristickým vybavením, a zároveň prevádzkujeme e-shop Dokonalakava.cz pre Českú a Slovenskú republiku.

Prioritou je pre nás dodávať zákazníkom kávu a vybavenie v najvyššej možnej kvalite, poskytovať odborné poradenstvo a starostlivosť nielen pri nákupe, ale tiež v prípade riešenia reklamácií. Vždy sa snažíme o rýchlu komunikáciu a spoľahlivý servis. Ponúkame sortiment výhradne od dodávateľov, ku ktorým máme sami dôveru a ktorých dôkladne preverujeme. 

Pravidelne sa vzdelávame a je pre nás tiež dôležité predávať a zdieľať informácie o káve a jej príprave v podobe článkov, videí, odborných školení aj osobných odporúčaní, pretože veríme, že si každý môže pripraviť svoju šálku dokonalej kávy. 

Naša káva Dopraženo!

Kladieme dôraz na to, aby sa káva dostala k zákazníkovi čo najčerstvejšia a k hlavnej filozofii značky Dopraženo! patrí rešpekt k rozmanitosti druhov kávových zŕn aj individuálnym chuťovým preferenciám ich konzumentov. Preto sa snažíme ponúknuť spektrum káv s rôznou intenzitou a stupňom praženia od svetlého po tmavé.

Dokonalá káva je pre nás synonymom takej chuti, ktorá najlepšie vystihuje konkrétny profil vybranej kávy, je stopercentne čerstvá a kvalitne pripravená. 

Baristické kurzy

Naše kurzy sú jedinečné svojim poňatím, v ktorom sa snažíme o vyváženosť medzi teóriou a praxou a zároveň zohľadnením domácich podmienok, ktoré nie sú vždy ideálne. Učíme prípravu espressa, cappuccina a základy latte artu, a snažíme sa načrtnúť širšie súvislosti spojené s prípravou kávy tak, aby si záujemcovia odniesli nielen konkrétne rady a návody, ale boli tiež neskôr schopný sami o príprave kávy premýšľať a tvorivo s ňou pracovať.

S kým sa pri komunikácii s nami stretnete:

IMG_8542-min

Jan Houdek - majiteľ firmy

Záľuba v káve a podnikateľský zámer uviesť na trh vlastnú značky definitívne určili Honzove profesné smerovanie. Od roku 2015, kedy založil firmu, sa káva a všetko s ňou spojené stala doslova jeho životným štýlom.

Honzovou hlavnou doménou je marketing, sociálne siete a e-shop Dokonalakava.cz, ktorý je jeho dieťaťom a srdcovou záležitosťou. Najväčšiu radosť mu ale robia služby zákazníkom a následne ich spokojné ohlasy. Rád sa inšpiruje a učí od špecialistov a skúsených firiem, pretože verí, že rozvoj a rast je podmienený stálym vzdelávaním a získavaním nových podnetov. 

Prial by si, aby sa Dokonalakava.cz stala synonymom kvality a prvou voľbou zákazníkov pri výbere kávy a vybavenia pre domácich aj profesionálnych baristov. Jeho najobľúbenejšou kávou je espresso z kávy Po Italsku.

E-mail: jan.houdek@dokonalakava.cz

 F6FE959B-1E06-4ADE-AB3C-E33837618932

Radim Bartoš - zákaznícky servis, nákup

Ako študent vysokej školy prišiel Radim do firmy za ponukou brigády. Práca s kávou ho začala natoľko baviť, že keď prišla ponuka stálej pracovnej pozície, nemohol odmietnuť. Má rozmanité úlohy, medzi ktoré patrí nákup tovaru, komunikácia so zákazníkmi a dodávateľmi a expedícia tovaru.

Má skvelý organizačný talent, ktorý je poznať nielen na usporiadaní materiálu v sklade, ale napríklad aj pri riešení dynamických zmien v rozvrhu kurzov. Teší ho servis zákazníkom a mnohokrát ojedinelé dotazy a pripomienky berie ako výzvu aj motiváciu. Vždy sa snaží o spokojnosť všetkých strán. 

Najčastejšie pije espresso z kávy Po Italsku, ktorá nikdy nesmie chýbať na mlynčeku, radosť mu ale robia aj limitované edície káv Dopraženo!, z posledných napríklad svetlo pražený Monsoon.

E-mail: Radim.bartos@dokonalakava.cz

IMG_8640-min 

Lenka Jindřichová - predajňa Brno, marketing, sociálne siete

Lenka je najnovším členom nášho tímu, začala u nás ako brigádnička popri vysokej škole. Práca v prostredí kávy a skvelého tímu s možnosťou sebarealizácie ju ale natoľko zaujala, že pri ponuke pracovnej pozície nemohla odmietnuť. Aj naďalej ako pri štúdiu ju baví sa vzdelávať, hľadať nové nápady a informácie a hlavne tvoriť. Prácu Lenky nemôžete prehliadnuť, stará sa o fotky, videá a celkový dizajn na sociálnych sieťach a webe.

S Lenkou sa môžete stretnúť na predajni v Brne. Rada Vám poradí pri výbere kávy alebo kávovaru. A aj keď ju ako „nováčika“ zaskočíte s náročnými otázkami vždy si poradí, rada totiž prijíma nové výzvy.

Najradšej pije espresso alebo cappuccino zo Sicílskej zmesi. Ale zakaždým ju potešia aj tmavšie pražené limitky!

E-mail: lenka.jindrichova@dokonalakava.cz

IMG_8481-min 

Miroslav Jakeš - baristický kurz

S Mirkom sa môžete stretnúť na baristickom kurze prípravy espressa a cappuccina na domácom kávovare. Mirek je ako stvorený na komunikáciu s ľuďmi a do témy, ktorá je mu blízka dokáže nadchnúť kohokoľvek. Rovnako ako väčšina ľudí, čo zavíta na náš web si vie užiť dobrú kávu a je preňho neoddeliteľnou súčasťou dňa.

Na kurze chce odovzdať všetky svoje znalosti a dokázať, že aj vy môžete mať dokonalú kávu kdekoľvek a kedykoľvek. Najradšej má ristretto z tmavšie pražených káv nielen pred športovou aktivitou, ale aj ku chvíľke odpočinku.

Káva podčiarkuje zážitok a kurz s týmto sympaťákom je zážitok sám o sebe!

 

mlady podnikatel