O nás

Pôsobíme na trhu od roku 2015, kedy sme uviedli vlastnú značku kávy a začali organizovať školenia prípravy kávy pre verejnosť aj profesionálnych baristov. V súčasnosti máme v Brne obchod a showroom s kávou, kávovarmi a baristickým vybavením, a zároveň prevádzkujeme e-shop Dokonalakava.cz pre Českú a Slovenskú republiku.

Prioritou je pre nás dodávať zákazníkom kávu a vybavenie v najvyššej možnej kvalite, poskytovať odborné poradenstvo a starostlivosť nielen pri nákupe, ale tiež v prípade riešenia reklamácií. Vždy sa snažíme o rýchlu komunikáciu a spoľahlivý servis. Ponúkame sortiment výhradne od dodávateľov, ku ktorým máme sami dôveru a ktorý dôkladne preverujeme. 

Pravidelne sa vzdelávame a je pre nás tiež dôležité predávať a zdieľať informácie o káve a jej príprave v podobe článkov, videí, odborných školení aj osobných odporúčaní, pretože veríme, že si každý môže pripraviť svoju šálku dokonalej kávy. 

Naša káva Dopraženo!

Kladieme dôraz na to, aby sa káva dostala k zákazníkovi čo najčerstvejšia a k hlavnej filozofii značky Dopraženo! patrí rešpekt k rozmanitosti druhov kávových zŕn aj individuálnym chuťovým preferenciám ich konzumentov. Preto sa snažíme ponúknuť spektrum káv s rôznou intenzitou a stupňom praženia od svetlého po tmavé.

Dokonalá káva je pre nás synonymom takej chuti, ktorá najlepšie vystihuje konkrétny profil vybranej kávy, je stopercentne čerstvá a kvalitne pripravená. 

Baristické kurzy

Naše kurzy sú jedinečné svojim poňatím, v ktorom sa snažíme o vyváženosť medzi teóriou a praxou a zároveň zohľadnením domácich podmienok, ktoré nie sú vždy ideálne. Učíme prípravu espressa, cappuccina a základy latte artu, a snažíme sa načrtnúť širšie súvislosti spojené s prípravou kávy tak, aby si záujemcovia odniesli nielen konkrétne rady a návody, ale boli tiež neskôr schopný sami o príprave kávy premýšľať a tvorivo s ňou pracovať.

S kým sa pri komunikácii s nami stretnete:

_LJS7187572

Jan Houdek - majiteľ firmy

Záľuba v káve a podnikateľský zámer uviesť na trh vlastnú značky definitívne určili Honzove profesné smerovanie. Od roku 2015, kedy spoločne s Richardom Stehlíkom založili firmu, sa káva a všetko s ňou spojené stala doslova jeho životným štýlom.

Honzovou hlavnou doménou je marketing, sociálne siete a e-shop Dokonalakava.cz, ktorý je jeho dieťaťom a srdcovou záležitosťou. Najväčšiu radosť mi ale robia služby zákazníkom a následne ich spokojné ohlasy. Rád sa inšpiruje a učí od špecialistov a skúsených firiem, pretože verí, že rozvoj a rast je podmienený stálym vzdelávaním a získavaním nových podnetov. 

Prial by si, aby sa Dokonalakava.cz stala synonymom kvality a prvou voľbou zákazníkov pri výbere kávy a vybavenia pre domácich aj profesionálnych baristov. Jeho najobľúbenejšou kávou je espresso z kávy Po Italsku.

Mail: jan.houdek@dokonalakava.cz

 

_LJS0858

Radim Bartoš - zamestnanec

Ako študent vysokej školy prišiel Radim do firmy za ponukou brigády. Práca s kávou ho začala natoľko baviť, že keď prišla ponuka stálej pracovnej pozície, nemohol odmietnuť. Má rozmanité úlohy, medzi ktoré patrí nákup tovaru, komunikácia so zákazníkmi a dodávateľmi a expedícia tovaru.

Má skvelý organizačný talent, ktorý je poznať nielen na usporiadaní materiálu v sklade, ale napríklad aj pri riešení dynamických zmien v rozvrhu kurzov. Teší ho servis zákazníkom a mnohokrát ojedinelé dotazy a pripomienky berie ako výzvu aj motiváciu. Vždy sa snaží o spokojnosť všetkých strán. 

Najčastejšie pije espresso z kávy Po Italsku, ktorá nikdy nesmie chýbať na mlynčeku, radosť mu ale robia aj limitované edície káv Dopraženo!, z posledných napríklad svetlo pražený Monsoon.

mlady podnikatel